Poradnik o Twojej ulubionej telewizji

5Kiedy już wybierzemy odpowiedni telewizor przystosowany do odbioru programów telewizyjnych w jakości cyfrowej, to jak najbardziej zastanowić można się nad tym czy warto jest kupować osobny dekoder telewizyjny. Jeśli już, to warto jest zwrócić uwagę na urządzenia z wyższej półki, które spełniają wszystkie standardy największych operatorów. W ten sposób posiadacz dekodera może w zasadzie bez problemu zmienić firmę z której usług korzysta, w zakresie dostępu do programów w jakości cyfrowej, ale także przy użytkowaniu swojego własnego sprzętu można na przykład skorzystać z telewizji satelitarnej.

Zobacz również:

Wtedy dekoder powinien umożliwiać odbieranie także zagranicznych programów telewizyjnych w tym darmowych. Sporo programów powoli nadawanych jest w 3D, tak więc dla posiadaczy telewizorów odpowiedniej klasy może być to nie lada atrakcja. Większość klientów jednak nie posiada własnego dekodera telewizyjnego, co w żadnym razie nie jest przeszkodą do odbioru programów telewizyjnych w jakości cyfrowej. Praktycznie każda firma oferująca dostęp do telewizji cyfrowej oferuje jednocześnie swoim klientom stosowny sprzęt, który spełnia wszystkie stosowane w firmie standardy, a co za tym idzie umożliwia także korzystanie ze wszystkich oferowanych przez konkretną firmę usług, w tym także usług dodatkowych, takich jak na przykład korzystanie ze specjalnych serwisów informacyjnych czy pogodowych.

Zasady na bazie których dekodery są oferowane, są bardzo mocno zróżnicowane. Firmy mogę oferować sprzęt gratis, co oczywiście jest jednocześnie zachętą dla klientów. Może być on także wydany dopiero po opłaceniu stosownej kaucji, jak też stosowana może być również inna forma, w postaci dzierżawy sprzętu. Wtedy koszty dzierżawy doliczane są do abonamentu, który klient opłaca co miesiąc. W pewnym stopniu więc wpływa to na koszty dostępu do telewizji cyfrowej. W razie wymiany sprzętu na nowszy klient otrzymać może także nowy sprzęt dostosowany do nowych standardów w ramach tej samej umowy, czy też w momencie jej przedłużania.

Artykuły wybrane dla Ciebie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>